Aziz Şehir Elazığ'a Hoş Geldiniz

footer top left corner  footer top right corner
footer bottom left corner  footer bottom right corner

 Ana Sayfa    Menü Seçimi    Yazarlar / Mehmet TOPAL << Geri Dön

footer top left corner  footer top right corner
footer bottom left corner  footer bottom right corner

Mehmet TOPAL ....:...: (1952):

Yeni Yazımız Eski Yazılarımız E-Posta Atın Yazar Ana Sayfa

Mehmet Topal -

     Biyografim

GAZETECİ-YAZAR VE HALKLA İLİŞKİLER UZMANI

1952 yılında Elazığ’da doğdu. İlk, Orta ve Liseyi Elazığ’da bitirdi. Yüksek tahsiline Diyarbakır Eğitim Enstitüsü’nde başladı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nin Halkla İlişkiler Bölümü’nü bitirdi.

Gazeteciliğe 1971 yılında Elazığ’da günlük olarak yayınlanan yerel ULUOVA Gazetesi’nde başladı. Bu gazetede Muhabir, Köşe Yazarı, Başyazar ve Yazı İşleri Müdürü olarak uzun yıllar çalıştı. Binlerce haber, röportaj ve köşe yazısında imzası bulunmaktadır. 1974 yılında Elazığ Radyoevi’nde spiker ve proğram yapımcısı olarak görev yaptı.

1978-1983 yılları arasında Elazığ Belediye Başkanlığında “Özel Kalem Müdürlüğü” ve “Basın-Halkla İlişkiler” görevlerini üstlendi. Buradan istifa ederek ayrılan Topal, bir süre serbest ticaret yaptı.

Ulusal Gazetelerden Tercüman’ın, Bulvar’ın, Haber Ajanslarından Akajans’ın Elazığ Muhabiri olarak uzun yıllar görev yaptı. Birçok Ulusal dergide makaleleri yayınlandı. Bölge Gazetesi “Ekspres”in 5 yıl süreyle Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürlüğünü, Ulusal Günaydın Gazetesi’nin Elazığ Bölge Müdürlüğünü, Güneş Gazetesi’nin Elazığ Temsilciliğini yaptı. Günaydın Gazetesi’nin Elazığ Bölge Tesisleri’nin kuruluşunu gerçekleştirdi.

Elazığ’ın Yazıkonak beldesinde kurulan Belediye’nin ilk yıllarında dışarıdan özel danışmanlık hizmetinde bulundu. Elazığ Milletvekili rahmetli Ali Rıza Septioğlu’na son seçimde danışmanlık yaptı. Elazığ’ın Kovancılar ilçesine bağlı Yarımca Beldesinde faaliyette bulunan Etikrom’a ait Kef, Kapin ve Sori bölgelerindeki maden ocaklarını çalıştıran ve Etikrom’a krom tozlarını briketleyen SEP İnşaata danışmanlık yaptı. Şu anda ise 2000 yılından beri, Elazığ’ın tek ve çok ortaklı yerel bir reel sektör kuruluşu olan Mis Holding’in Halkla İlişkiler Müdürlüğü ve Basın Danışmanlığını yapmaktadır.

1980’de kısa adı EFTUD olan Elazığ Folklör ve Turizm Derneği’ni, 1981’de Cüzzamla Savaş Derneği Elazığ Şubesini, 1988’de Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti’nin kuruluşlarını gerçekleştirdi. EFTUD ile GAZETECİLER CEMİYETİ’ nde Başkanlık, Cüzzamla Savaş Derneği’nde Başkan Yardımcılığı yaptı.

Mehmet Topal’ın Elazığ’ın yerel televizyonlarından Kanal E’ de akşamları ana haber kuşağı içerisinde yayınlanan “Günün Yorumu” adlı proğramında, kentin çözüm bekleyen sorunlarını gündeme getirmesi büyük bir beğeni ve ilgi ile izlenmekteydi. Aynı televizyon kanalında yayınlanan Elazığ’ın tarihi ve kültürüne yönelik özel belgesel yapımları da bulunmaktadır. Bu belgeseller; Ferrokrom’da Türk Mucizesi, Palu Belgeseli, Harput Efsaneleri, Harput Çeşmeleri, Orcik ve Pestil Belgeseli, Ali Rıza Septioğlu Belgeseli, Mis Holding Belgeseli adlarını taşımaktadır.

Gazeteci-Yazar ve Halkla İlişkiler Uzmanı olan Mehmet Topal’ın “ÇIRPINIRDI KARADENİZ”, “ELAZIĞCA” ve “ATATÜRK ELAZIĞ’DA” adlarında yayınlanmış üç kitabı bulunuyor.

Gazetecilik mesleğinde “Haber ve Röportaj” dallarında aldığı çeşitli ödülleri bulunan, otomobil ve bilgisayar kullanmayı bilen, araştırmacı gazeteciliği ile tanınan Mehmet Topal, SSK’dan emekli bir gazeteci olup, evli ve üç çocuk babasıdır.

Mehmet TOPAL - Uluova Gazetesi
E-posta: 
mehmettopal@elaziz.net -
Haberleşmek için :  Tel : 0-424- 238 77 44

Yeni Yazımız Eski Yazılarımız E-Posta Atın Yazar Ana Sayfa Başa Dön

       
footer top left corner  footer top right corner
footer bottom left corner  footer bottom right corner


footer top left corner  footer top right corner

www.elaziz.net -  Elazığ İli Güncel WEB Sitesi - Hızlı Menü Seçimi - Sık Kullanılanlara Ekle

 footer divider


Elazığspor
- Gakkoşistan - Fıkralarımız - P.H.Defteri - Geleneklerimiz - Şehir Rehberi - Resimlerimiz - İlçelerimiz - Harput Özel
- Tarihimiz - Musikimiz ! - Türkülerimiz - Efsanelerimiz - Camilerimiz - Resmi Bilgiler - Sanayimiz - Turizm Kaplıca -
-
Yerel Kültür - Yerel Folklor - Yerel Mutfak - Yerel Müzik - Yerel Lehçemiz - Yerel MP3 - Şiirlerimiz - Şıra Pazarı - Yeni -
- Basılı Yayınlar - Ö.Telefonlar - Özel Duyurular - 1999 Güneş T. - Derneklerimiz - E.Tüketici Derneği - Depremler - E. Basın List -
 
- Siyaset - Röportajlar - Uçak Seferleri - Anılarınız - Linkler - Kültür ve Sanat - Nöbetçi Eczane

Güncel  :
| 
Elazığ Forumlar | Yazarlar | Haberler | A.Dosyaları | Ferrokrom | Mail Listesi | Anketler | E-Ticaret |

   
footer bottom left corner
 
| Tasarım | Site Harita | Bize Ulaşın | Reklam | Başa Dön | Hakkımızda |    Ana Sayfaya Dönüş