Aziz Şehir Elazığ'a Hoş Geldiniz

"Gül, Güldür, Düşündür"

Kitap Ana Sayfa Önsöz Sonsöz 1. Bölüm 2. Bölüm 3. Bölüm 4. Bölüm 5. Bölüm 6. Bölüm
Hayattan İlginç Kesitler Hırsızlık Çeşitleri Komik Telsiz Muhabbetleri Ön Yargı Alo 155 Komik İhbarlar
Sakıncalı İsimler Uyanık Hırsızlar

 

“Gül, Güldür, Düşündür...”

“Gerçeğin hakkını yalnız hatalar verir.”

         J.Bernard


HAYATTAN İLGİNÇ KESİTLER

-Aynı turizm şirketine ait iki otobüs yolda karşılaştı. Şoförler ellerini bırakıp birbirlerini selamladı. 12 kişi öldü.

-İki odayı tek oda yapmak isteyen ev sahibi işi abarttı. Tek duvar için kazma yerine dinamit kullandı, mahalleyi havaya uçurdu, kendisi de yaralandı.

-Anne, yağmur girmemesi için bacayı tıkadı. Sobadan çıkan karbon monoksit evi doldurdu. Anne ve oğlu öldü, üç çocuk komaya girdi.

-Asabi çoban, ot yemeyen koyunu tüfeğinin dipçiğiyle dövmeye başladı. Tüfek ateş aldı, çoban öldü.

-Acemi avcı ihtiyaç molası verdi. Tüfeği bacaklarının arasına kıstırıp tuvaletini yapmak istedi. O sırada köpeği kucağına atladı, tetiğe dokundu. Avcı çenesinden giren fişekle öldü.

-Tarlada otlayan iki koyun, bir evin önündeki inşaat kumunu dağıttı. Koyun sahibi aile ile kum sahibi aile birbirine girdi. İki aileden 5 kişi öldü.

-Şaşkın köylü evinin terasındaki kömürlükte buzağı beslemeye başladı. Buzağı büyüdü. 250 kiloluk inek oldu. Odaya sığmayan inek, 3 katlı evden vinçle indirildi.

-Karadenizli iki kardeş, çatıdaki hurdaları satmak istedi. Ağabey çatıya çıktı, demir yığınlarını aşağıdaki kardeşine atmaya başladı. Kardeşi hepsini tuttu, biri hariç: buzdolabı! Onun altında kalıp ağır yaralandı. Hastanede “hızlı attı, tutamadım” dedi.

-Askerden yeni dönen genç, dünya evine girdi. Gerdek gecesi eşine askerlik anılarını anlatmaya başladı. Bir ara kendini kaptırdı, yanında getirdiği el bombasını gösterdi “Bak bunu çekince patlıyor” dedi ve pimi çekti. Yeni evli çift öldü.

-Yeni doğan yeğenini seven bir dayı faciaya yol açtı. Bebeği “hoppala” diye havaya fırlattı. Talihsiz bebek tavandaki

vantilatöre çarparak öldü.

      -Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde oturan İsmail A. isimli çiftçi, ağrısına dayanamadığı dişine silahla ateş edince öldü.
     -Ankara 9. Sulh Ceza Mahkemesinde "rahatsız edici harekette bulunmak", suçundan yargılanan Hüseyin Y., 75.000 TL hafif para cezasına çarptırıldı. Karar, sanığın tüm aramalara karşın bulunamaması üzerine Resmi Gazete'de

yayımlanarak tebliğ edildi.

     -Trabzon'un Hayrat ilçesi Nüfus Müdürü Yusuf Balcı başına köpek düşmesi sonucu ağır yaralandı. Peşine düşen çocuklardan kaçan köpek, bir apartmanın merdivenlerinden çatıya çıktı. Can havliyle çatıdan atlayan köpek, o sırada yolda yürümekte olan Yusuf Balcı’nın kafasına düştü.

     -Edirne'de sevdiği ile dünya evine girmeye hazırlanan gelin, kendi rızası ile evlenmeyi kabul edip etmediğini soran memura şaka olsun diye “hayır” deyince, nikah yarıda kaldı. Nikah memuru Şükrü Çetinkaya, Songül Karadağ’a Sebahattin Makas ile kimsenin etkisi altında kalmadan kendi rızasıyla evlenmek isteyip istemediğini sordu. Gelin “Hayır” yanıtını verince de deftere “Kadın evlenme anında evlenmeyi kabul etmediğini beyan etmiştir” yazarak salondan ayrıldı. Memurun arkasından koşan gençler, bunun bir şaka olduğunu söyledilerse de, ikna etmeyi başaramadılar.

     -Kilisli ayakkabı tamircisi Abdullah K., Sihabdullah mahallesindeki evinin bahçesindeki ceviz ağacının kuruyan dallarını budarken, yanlışılıkla bindiği dalı kesti. Bindiği dalla birlikte düşen ve başını beton zemine çarpan K., Kilis Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken yaşamını yitirdi.

     -Antalya'da 23 yaşındaki Ali Rıza K. Adlı hırsız, soymak amacıyla girdiği mağazadaki cansız mankene tecavüz etti. Mankene üç kez tecavüz ettiğini söyleyerek “Sarhoş olduğum için, cansız mankeni kadın gibi gördüm ve dayanamayıp onunla yattım” diyen Ali Riza K. akli dengesinin yerinde olmadığını ileri sürdü.

     -Antalya-Alanya karayolu üzerinde, sürücülere ibret olsun diye teşhir edilen, trafik kazasında parçalanmış otomobil, kimliği belirlenemeyen kişilerce çalındı. Aracı bir yıl önce hurdacıdan aldıklarını belirten Kaleiçi Rotary Kulübü yetkilileri, "ibret otomobilimizin çalınacağı, aklımızın ucundan bile geçmedi" diye konuştu.

     -Gaziantep Cumhuriyet Lisesi son sınıf öğrencisi Eyüp S., kız arkadaşıyla girdiği iddia yüzünden 4’üncü kattan atladı. Eyüp’ün düştüğünü gören arkadaşıyla sınıf öğretmeni baygınlık geçirirken, omuriliği ezilen gencin durumunun ciddi olduğu ve felç olma tehlikesinin bulunduğu bildirildi.

     -Eskişehir Cumhuriyet Mahallesi’nde kiracısını evinden çıkaramayan 25 yıllık ilkokul öğretmeni Sucaddin H., kiracısıyla önceki gün bir kez daha tartıştı. Daha sonra, bahçesinden aldığı çamaşır ipini cebine koyarak, “okula gidiyorum”, diye evden ayrılan H., şehir dışına çıktı. Burada kendisini bir ağaca asarak intihar etti. Sessiz ve içine kapanık olarak bilinen Sucaddin öğretmenin üzerinden “kimseye kırgın değilim” yazılı bir not çıktı.

     -Altı çocuk babası Mehmet E.,(52) gençlik günlerine dönebilmek için satın aldığı eşeğin cinsel organını kestikten sonra hastaneye koştu. Doktorların operasyonun mümkün olmadığını söylemesi üzerine, ikinci bir eşek alan E., bunun da cinsel uzvunu keserek buzdolabında dondurup Ankara’ya gitti ve Sağlık Bakanlığı’ndan yardım istedi. Derdine çare bulamayan Tekirdağ Şarap Fabrikası’ndan emekli işçi, bu kez üçüncü bir eşek satın alarak evine getirdi. Rezil olduklarını belirten ailesiyle de tartışan inatçı Mehmet E., oğlu İlker E.'nin (22) açtığı ateş sonucu yaralandı. Polise ifade veren E., şunları söyledi. “Uzun zamandan beri cinsel yönden problemim var. Emekli olduktan sonra aldığım ikramiyeyi bu işe harcadım. Gazetelerde okuduğuma göre benim gibilere mutluluk çubuğu takıyorlar. Ben çubuk yerine sağlam, sağlıklı bir şey olmasını istedim."

     -İnşaat işçisi Mehmet Ç. (51), gece rüyasında karısının başka erkeklerle seviştiğini gördü. Sabah olunca karısı Feride Ç.’yi sıkıştıran ve aldığı cevaplardan tatmin olmayan işçi, korkup sokağa kaçan karısını yakalayarak bıçakla öldürdü.

     -İzmir’de yayın yapan Sahil FM Radyosunun Hatay semtindeki stüdyosuna önceki gece geç saatlerde gelen 4 kişi, radyo görevlisi Funda Ö.’yü tehdit ederek istedikleri şarkıların yayımlanmasını istediler. Görevlinin karşı çıkması üzerine tartışan ve bir süre radyonun yayın yapmasını engelleyen şahıslar, daha sonra olay yerinden ayrıldılar. Durumun polise bildirilmesi üzerine bu kişiler yakalandı.

     -Aksaray Vatan Caddesi'nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün merkez binasına 30 metre uzaklıktaki parkta eroin satmak isteyen Abdülkerim B., suçüstü yakalandı. Eroini Diyarbakır’dan getirdiğini söyleyen B., ifadesinde “İstanbul’u bilmemenin cezasını ağır ödedim” dedi. Olayla ilgili iki kişi de gözaltına alındı.

     -Erzurum’un Horosan İlçesinde oturan 4 yaşındaki Barış ile 5 yaşındaki Savaş, bir iddia uğruna hastanelik oldu.İki kardeş, televizyonda boğa güreşi izledikten sonra "hangimizin kafası daha sağlam" diye iddiaya tutuştu. Anneleri defalarca birbirlerine boğa gibi tos vuran Barış ile Savaş'ı baygın bir halde buldu ve hemen hastaneye kaldırdı. Doktorlar iki kardeşin beyin sarsıntısı geçirdiğini açıkladı.
     -Adıyaman'ın Kahta İlçesi yakınlarındaki Atatürk Barajı Gölü kenarında ailesiyle piknik yapan Kadriye D. (17), soğuması için suya bıraktıkları karpuzun kıyıdan uzaklaştığını görünce suya atladı. Yüzme bilmeyen Kadriye boğuldu.

     -Diyarbakır’ın Bağlar Beldesi’nde, Mesut Küp Şeker Fabrikası’nda çalışan Mehmet Emin E. (43), depodan kamyona yükleme yaptığı sırada, sırtında taşıdığı 50 kilogramlık şeker torbasının altında kalarak öldü.

     -Osmaniye'de, yakalayamadığı tavuğu tüfekle vurmak isteyen bir kişi, komşusunu ağır yaraladı.

     -Adıyaman’ın Sincik İlçesi Kıran Köyü’nde, Kıran Çayı'nda, enerji nakil hattına attığı elektrik kablosu ile akım vererek balık avlamak isteyen Aziz Ç. (15), balığı yakalamak için suya girince, akıma kapılarak hayatını kaybetti.

     -Malatya'da, üzerine anahtar almayan Timur Ç. (36), evine balkondan girmek isterken yere düşerek hayatını kaybetti.

     -Manisa'nın Demirci İlçesi’ne bağlı Can Köyü’nde Y.O. (8), korkutmak amacıyla, babasına ait tüfeğini ablası Emine Ö.’e doğrulttu. Y.O’nun tetiğe dokunmasıyla silah ateş aldı ve ablası öldü.

     -Sivas’ın Kangal İlçesi’nde, Kangal Genç Futbol Takımı’nı kampa götüren otobüste yolculuk eden bir kasaba ait satır, otobüsün üst bagajından, Ruşen K.'nin başına düştü. K., kazayı hafif yaralı olarak atlattı.

     -Samsun'un Salıpazarı İlçesi Tacalan Köyü'nde Zekeriya Ç. (28), evlerinin önünde bulunan elektrik direğinden kaçak olarak evine elektrik çekmek isterken, dengesini kaybederek düştü ve olay yerinde öldü.

     -Sivas'ın Gürün İlçesi’nde adetlere göre damadı kaçırarak sağdıçtan bahşiş almak isteyen Bekir K.'in (27) elindeki tabanca ateş aldı. Damadın yakını Gökhan U. (17) bacağından yaralandı.

     -İzmit'te, Gültepe Mahallesi’nde futbol oynamakta olan Mustafa D., kale önüne geldiği sırada, yuvasından çıkmış bulunan kalenin borudan yapılmış üst direği başına düştü. D. (11), hayatını kaybetti.


Bayan Sürücü :


Yeni araba kullanmaya başladığım zamanlarda, en sol şeritten, ısrarlı bir şekilde 20 km hızla, yani birinci vitesle gittiğim günlerden biriydi. Arkamda sinir krizi geçiren polislerin, bağıra çağıra plakamı anons ettiklerini geç de olsa fark etmiş, ama duymamış gibi davranmıştım. Panikten ne yapacağımı bilmez bir halde, camı-kapıyı kilitleyip, aynı süratle devam etmeye çalışıyordum. Çıldıran polis Caddebostan’ın göbeğinde bağıra bağıra plakamı, arabamın rengini, markasını anons ettikten sonra, “İlgili arabanın içindeki, siyah saçlı, kırmızı bluzlu, kırmızı gözlüklü hanımefendi! Sana söylüyorum, sağa çek” diye anons etti. Kafamı yoldan çevirip etrafıma baktığımda, herkesin beni sırıtarak izlediğini fark ettim.

–Rumuz: aynı bir cadı- (Kaynak: www.itiraf.com)


Cam Kırıkları :

            Üç arkadaş sabaha karşı İstiklal’de yürüyorduk. Üçümüz de sarhoştuk. Çorbacıdan yeni çıkmıştık ve arkadaşlarımdan biri çorbacıdan bir şişe su yürütmüştü. Arkadaşım yürürken su şişesini havaya fırlatıp tutmaya çalışıyordu. O sırada bir polis arabası bize yaklaştı ve durdu. Adam camı açtı ve arkadaşıma, “Yerde cam kırığı görürsem senden bilirim” dedi. Biz de “Peki” deyip çekip gittik. Sanırım sonrasında gördüğü o cam kırıklarını bizden biliyor.

–Rumuz: Hey gidi...- (Kaynak: www.itiraf.com)

Kitap Ana Sayfa Önsöz Sonsöz 1. Bölüm 2. Bölüm 3. Bölüm 4. Bölüm 5. Bölüm 6. Bölüm
Trafik Sloganları Elaziz.net Ana Sayfa Polisin Hatıra Defteri