Aziz Şehir Elazığ'a Hoş Geldiniz

Ana Sayfa Gündem Ekonomi Siyaset Basında Bugün Kulis Araştırma Dosyaları Arşiv

 


Elazığ Güçbirliği A.Ş. 23 Kurucu Ortakla Kuruldu :

103 İŞADAMI ORTAK OLDU

haberler.gif (647 bytes)

Elaziz.NET Haber Merkezi.
Tel: 0424.237 90 99
233 28 88

"Elazığ'a Yeni Yatırımlar ve İstihdam Sağlayacak Her Türlü Girişime Destek Veriyoruz."

Elazığ Güçbirliği A.Ş. Kuruluşu Tamamlandı - Basın Bildirisi - 02/02/2002


misholding2.jpg (6216 bytes)Mis Holding’in Yönetimi öncülüğünde uzun ve yorucu çalışmalar sonucunda oluşturulan ilk ortaklık toplantısında, başlangıçtaki 100 İş Adamı sayısını aşan ve 103 ortak işadamı sayısını yakalayan Elazığ Güçbirliği Aş’nin, iş adamlarından oluşan 23 kurucu ortağının isimleri belli oldu.

Mis Holding Basın Danışmanlığından yapılan açıklamada, Elazığ Güçbirliği Aş’nin kurucu ortaklarının isimlerinin Mis Holding, Nihat Demirbağ (İş Adamı), Asım Civelek (İş Adamı), Orhan Elgin (İş Adamı), Ecmain Altıngök (İş Adamı), Mustafa Tuğ (İş Adamı), Celal Karakaya (Eğitimci-İş Adamı), Ali Eker (Hukukçu), Ayşe Güllü Ergin (Eczacı), Selami Serhatlıoğlu (Doç. Dr-Öğretim Üyesi), Mehmet Köktepe (İş Adamı), Mehmet Yıldırım (İş Adamı), Murat Demirel (Mak .Müh-İş Adamı), Necdet Bayram (İş Adamı), Ramazan Ayhan (İş Adamı), Yasin Bakır (İş Adamı), Rahim Altınyuva (İş Adamı), Ahmet Erol ( İş Adamı), Haluk Arslan (Harita Müh), İzzet Okuyucu (Petrolcü), Bilal Turan (Sanayici), Necmettin Çetintaş (İş Adamı) ve İrfan Köse (İş Adamı) oldukları bildirildi.

ELAZIĞ GÜÇBİRLİĞİ AŞ’nin 23 kişilik kurucular kurulu üyeleri Mis Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Demirbağ’ın başkanlığında yapmış oldukları ilk toplantılarında ortak bir açıklamada bulunarak şunları söylediler:

“Bu oluşuma güven duyan, inanan arkadaşlar olarak, çok samimi bir hava içerisinde yapmış olduğumuz ilk toplantımızda şehrimizin kuruluşunu ilgiyle takip ettiği ve merakla beklediği Elazığ Güçbirliği Aş’nin kurucular kurulunu oluşturduk.

Hepimiz çok zor ve ağır bir görevin sorumluluğu altına girdiğimizin bilinci içerisinde bulunmaktayız. İnancımız odur ki; çok değil, önümüzdeki 10 yıl içerisinde bu oluşumda emeği geçenler, bu süreçte Elazığ’ımıza kazandıracakları eserler ve yaratacakları istihdamla hep hayırla anılacaklardır.

Başlangıçta bir araya gelen 103 ortak içerisinden seçilen 23 kişilik işadamı yöneticiyle ELAZIĞ GÜÇBİRLİĞİ AŞ’de göreve başlanıldı. Bu ilk toplantıda Güçbirliği’nin hedefi de belirlendi.

Nisan ayı sonuna kadar 250 işadamı ortağı bulacağız. 15 ayrı iş dalında inceleme yapıp, 3 iş dalında bu yıl yatırımı başlatacağız. Bu yatırımlardan biri GIDA alanında, ikincisi de MADENCİLİK sektöründe olacaktır.

Elazığ’ımızda gerekli istihdamın hiç değilse yarısına bizlerin çare araması ve bulması, biz Güçbirliği mensubu iş adamları tarafından kutsal bir görev olarak telakki edilmektedir. Bu görevi mutlaka başaracağız. Bunu başaramamak, biz işadamları için büyük bir vebal olacaktır.

Bu konuda Başkanımız Nihat Demirbağ’a, Elazığ Halkının sağduyusuna, Yerel Yöneticilerimize, Elazığlı tüm iş adamlarına, siyasilerimize, bürokratlarımıza, bilim adamlarımıza, değerli basınımıza inanıyor ve güveniyoruz. Herkes üzerine düşeni, tamamen ekonomik çerçeve içerisinde maddi ve manevi olarak yapacaktır. Bu olgunlaşmış ve temelleri atılmış bulunan şansı, Elazığ mutlaka çok iyi değerlendirmek mecburiyetindedir diye düşünüyoruz. Bu aşamada Elazığ dışındaki iş adamı hemşehrilerimizin de katkılarını bekliyoruz.”


Güçbirliği Diğer Haberler...


gazetesayfa.gif (565 bytes) Araştırma... Gazeteci Yazar: Mehmet TOPAL
mehmettopal@elaziz.net / http://www.elaziz.net/yazar/mehmet

Haber... www.elaziz.net/haber - 02/02/2002

Elaziz.net Elazığ Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.
www.elaziz.net Haber Merkezi. Tel: 0.424.237 90 99 - 233 28 88 - Fax: 233 21 81
Haber Arşivi  |  Haber Kaynak  |  Haber Ana Sayfa