Elaziz.net

Markanız Tescilli mi ?

Elazığ'dan Son Haberler 
Elaziz.net Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.

 
01-30/08/09/2001

Haber Arşivi   Haber sayfası   Menüler


Haber Detayı

Yıldızlı Otel Başka Bahara mı?


Talat AKGÜN tarafından AKGÜN Oteller zincirine eklenmek istenen ve dört yıldızlı yapılması planlanan Elazığ Akgün Oteli Projesi arsa sorununa takılıyor.

Akgün Otellerinin işletmecisi Talat AKGÜN, 17 Haziran 2001 tarihinde yapılan "1. Elazığ Ekonomi Kurultayı"nda Elazığ'a Otel müjdesi vermişti. Ancak uzun bir süre geçmesine karşın Sayın Akgün'ün girişimleri sonuçsuz kalıyor. Ticaret Borsası yeni yerine taşınacak, eski yer için ise Otel uygun denilen ancak daha sonra nedense vazgeçilen (Ticaret Borsası) 4-5 Yıldızlı Otel'in temellerinin atılmasına zarar vermişlerdir. Talat AKGÜN önümüzdeki günlerde yeniden Elazığ'a gelerek yeni görüşmelerde bulunacak.

Ayrıca: bazı söylentilerde ise, önümüzdeki yıllarda bazı kişilerin Otel Projelerinin olduğu ve noktada devreye girerek Akgün'e zorluk çıkardıkları belirtiliyor. Vay hainler vay. Bu memleket'te Elazığ kimliği ile Kartvizitinde Elazığ Merkez yazanlar ne zaman iş alabilecek...

Yeri geldiği zaman vatanperver olanlar, ne zaman kendi öz toprağında üretim yapana istihdam sağlayan hizmet edene, kapıdan girdiğinde ne zaman ayakta buyur edecek. Sadece nüfuzlu olan sanayiciye mi el pençe durup "Hoşgeldin Ağam" diyecek...

Ekonomi Üzerine Kısa Bir Yorum :

Elazığ'a gelmeyen sanayici yada daha değişik görevlerde veya hizmetlerde ki kişiler, bürokratlar Otel yokluğundan Elazığ'a gelmemeyi günübirlik gelse dahi gerisin geri nasıl döneceklerini kara kara düşünmektedirler. Otel sorunu yanında Havaalanı pistinin dar olması sonunda büyük uçaklar inmemekte. Bir çok yolcu Malatya üzerinden Uçak yolculuklarını gerçekleştirmektedirler...

Başa Dön

Haber Detayı

Sömürge Şehir ELAZIĞ


Sömürge Bir Şehir Elazığ Köşe Yazısının "Tam Gerçeğidir"

Elazığ'da bir mağaza 1,5 yıla yakındır hizmet vermekte... Yeni dekoru ve 2 mağazası ile yıllardır Elazığ'da giyim sektöründe hizmet veren kuruluş, nedense 1,5 yıla yakın zamandır, ürünlerinde %50 'lik korkunç bir oranda indirim yapıyor...

Yazının Devamı

Başa Dön

Haber Detayı

Müsiad Elazığ Haklı mı ?


Müsiad Elazığ Şube Başkanı Celal ARSLANOĞLU, Fuar sonrası bir açıklama yaparak Yapılan Fuarın bir Sonuç Raporunun hazırlanmadığını belirterek Fuar Şirketine ve Ticaret Odasına yüklendi.

Fuar ve Kurultay sonuç bildirgelerinin henüz yayınlanmadığını belirten Müsiad Elazığ Şube Başkanı Arslanoğlu, 3 defa telefonla soruşturduğumuz halde bu ayıp onlara yeter dedi. Çok kızgın olan Arslanoğlu, Fuar fikri ve altyapı çalışmları gibi geniş çalışmlarının 3 yıllık bir yapılanması olduğu halde bizi nedense dinlemediler... Fizibilite etüdleri ve tüm raporları hazırlatılan Fuar için tarafımıza herhangi bir konuda danışılmamıştır. Ve sonuç ortadadır. Fuar bitti 45 güne yakın zamandır bir sonuç dahi açıklanmamıştır.

Fuar yeri ve olumsuzluklarını değerlendiren Arslanoğlu, vah memleketim benim dercesine sorumsuz bir yapıda gün geçiren Elazığ bürokratlarını suçladı.

Ancak Fuar şirketine yinede teşekkür eden Arslanoğlu, ilimiz bürokratları ve bir takım kişilerin olumsuzluklarına rağmen fuar çalışanları en iyi şekilde Fuarı organize etmişlerdir. Altyapı, çevre düzeni, tarfik parkı sorunu, havalandırma ve diğer sorunların ilimizdeki bazı kurumlarında yardımıyla çözülebileceğini ancak ilgisiz kalan bürokratlarımızın Fuara az da olsa gölge düşmesine neden olmuşladır ifadesine getirdi.

Başa Dön

Haber Detayı

KIRILMA KONFERANSI


Tarih: 03 Eylül 2001

5.ULUSLARARASI KIRILMA KONFERANSI 6 - 8 EYLÜL 2001 TARİHLERİ ARASINDA FIRAT ÜNİVERSİTESİ’NDE YAPILACAK

Fırat Üniversitesi tarafından düzenlenen 5. Uluslararası Kırılma Konferansı 6-8 Eylül 2001 tarihleri arasında Elazığ’da yapılacak.

İlki 1981 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde, daha sonra sırasıyla 1987 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde, 1991 Yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nde ve yine 1998 yılında tekrar Yıldız Teknik Üniversitesi’nin organizasyonuyla gerçekleştirilen Uluslararası Kırılma Konferansının 5. si, 6-8 Eylül 2001 tarihleri arasında Fırat Üniversitesi Atatürk Konferans Salonu’nda yapılacak.

Kırılma ile ilgili teorik ve deneysel çalışmaları, elastik- plastik kırılma mekaniği ile ilgili çalışmaların yanında statik yükleme, sünme, yorulma, aşınma ve korozyon hasar ve analiz çalışmalarının konu edildiği, 5. Uluslararası Kırılma Konferansı’na, yurtiçi ve yurt dışından çok sayıda bilim adamı katılacak.

Her konferansta olduğu gibi, yapılan çalışmaların ilgili dinleyiciye aktarılması ve uygun bir tartışma ortamında konunun daha güncel bir şekilde incelenmesini gaye edinen 5. Uluslararası Kırılma Konferansı’nda sanayicimizin hasar konularındaki problemleri ve karşılaştığı pratik uygulamalara ait çalışmalar da gündeme getirilecek.

6 Eylül Perşembe günü Fırat Üniversitesi Atatürk Konferans Salonu’nda saat 10:00’da başlayacak olan ve Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Feyzi BİNGÖL’ün de bir açılış konuşması yapacağı 5. Uluslararası Kırılma Konferansı’nın bildirileri daha sonra bir kitap halinde yayınlanacak.

Başa Dön

Haber Detayı

Elazığ'da Deprem


Elazığ'da Deprem Korkuttu

Elazığ Palu ilçesi merkezli 4.2 ve 3.9 şiddetinde sarsıntının sonunda Palu merkez ve bir kaç köyde bulunan evlerde çatlaklar meydana gelirken herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadı.

Elazığ ili Deprem Haritası

Başa Dön

Haber Detayı

Ferrokrom Gerçeği


Ferrokromda İşçilerin Maaşları Ödenmiyor. Ocaklar Çalışmıyor.

Ferrokrom işçilerinin mağduriyeti sürüyor. Tam 19 gündür işçiler maaş alamıyorlar. Temmuz ayı maaşları verilmeyen işçilerin sıkıntı içinde oldukları belirtildi.

Çalışmayan ocakların ve Ferrokrom'un ne olacağı henüz bir netice vermedi. Seçim nedeniyle Elazığ'a çıkarma yapan Bakan ve Milletvekillerinin izleri kayboldu. Sözler havaya uçtu... Daha geniş detay ve Ferrokromdan resimler ve röportajlar yakında Elaziz.net'te...

Eski Haberler İçin Tıklayınız...

ETİ KROM A.Ş.de 1.500 Kişi Kaderine Terk Edildi..
ETİ KROM A.Ş.de Üretim 1 Temmuz (Bugün) İtibariyle Durdu...

Başa Dön

Kısa Kısa Haberler

* Güney Çevre Yolu'nun Meryem Dağı eteklerinden geçmesi buradaki arazilere değer kazandırdı. Trilyonlar konuşulan bölge için bir başka olay ise Bölgenin "Deprem Riski" taşıdığı iddiası.

* Maden ilçesi, Bahçedere köyünde çıkan yangında 1 ev yandı. Çıkan duman sonunda 20 kişi zehirlendi.

* Tarım Bakanı Hüsnü Yusuf GÖKALP Yurtbaşı Hipodromunun temel atma töreni için geçtiğimiz pazar Elazığ'daydı.

* Hamza Yanılmaz'ın ağabeyi Nejat YANILMAZ cuma günü vefat etti. Cumartesi günü Asri mezarlığına toprağa verildi.

* Keban'a Müze Kurulacak. Keban'da bulunan bir çok tarihi eserin gelen turistlere açılması yönünde kaymakamlık tarafından bir çalışma başlatıldı.

* AK Parti Elazığ il Teşkilatı yapılanması Cuma günü belli olacak.

 

Haber Detayı

Palu'da Esrar Operasyonu


Elde edilen istihbarat sonrası harekete geçen Palu Jandarma Komutanlığı, 5,5 kg toz esrar ele geçirildi.

Palu, Gökdere Köyünde Mehmet KARAKAŞ isimli vatandaşın evine düzenlenen operasyonda değeri açıklanmayan 5,5 kg. esrar ele geçirildi. 48 yaşındaki M.Karakaş gözaltına alındı.

Başa Dön

Haber Detayı

Ferrokrom için söz alındı.


Ankara'da temaslarına başlayan Elazığ Heyeti, Ferrokrom'un özelleştirme kapsamı dışına çıkarılması yönünde, Başbakan yardımcısı Mesut Yılmaz'dan söz aldılar...

Elazığ Heyeti'nde ilk gün Mustafa GÜL, A.Cemil TUNÇ, Hamza Yanılmaz, Suat ÖZTÜRK, Elgiad Başkanları, Maden İş ve Türk iş Elazığ Temsilcileri, DSP, MHP ve ANAP il ve ilçe başkanları yer aldı. Bugünkü görüşmelere ise yeni isimlerin katılması beklenmekte.

Başbakan Yardımcısı Mesut YILMAZ'la dün yapılan görüşmede Ferrokrom konusunda heyet'in yanında yer aldığını ve konunun çözülmesi için yetkililere direktif vereceğinin sözünü verdi. 

Ardından Devlet Bakanı Yılmaz KARAKOYUNLU, Şükrü Sina GÜREL ve Başbakan Yardımcısı Devlet BAHÇELİ ilede görüşüldü. Ferrokrom konusunda son kararın yakında verileceği belirtildi.


Eski Haberler İçin Tıklayınız...

ETİ KROM A.Ş.de 1.500 Kişi Kaderine Terk Edildi..

ETİ KROM A.Ş.de Üretim 1 Temmuz (Bugün) İtibariyle Durdu...

Başa Dön

Haber Arşivi   Haber sayfası   Menüler

© Copyright 2000-01  Elaziz.net Bilişim Sistemleri ve Yayıncılık Elazığ Tel: 0.424. 237 90 99 - 233 28 88  
E-Posta: bilgi@elaziz.net  º    
Hakkımızda º Form Mail º Site Ekle º  Tasarım ve Host º Ana Sayfa