O gün - 18 Mayıs 2002 Cumartesi

ana sayfa

Süper Lig'e yükselen Elazığspor'da sevinç devam ederken, Elazığ sokaklarında da trafik tıkandı. Elazığlılar Süper Lig'e yükselmenin sevincini doyasıya yaşıyorlar...

 

ELAZIĞ ŞAMPİYONLUK TURU ATTI

       İkinci Futbol Ligi (A) Kategorisi’nde bitime 1 hafta kala Şekerspor’u deplasmanda 3-1 yenerek, Birinci Süper Lig’e çıkmayı garantileyen Elazığspor’da, futbolcular maç sonrasında statta şampiyonluk turu attı. Maçın bitimiyle futbolcular sahada bütünleşerek, Birinci Süper Lig’e çıkmanın sevincini yaşadı. Oyuncular daha sonra tüm tribünleri gezerek mutluluklarını taraftarlarıyla paylaştı. Soyunma odasında kutlamalarını sürdüren futbolcular, türküler ve şarkılar söyleyerek eğlendi.
       
GÖKALP VE AĞAR STADDA
       Taraftarlar, kulüp başkanı Hayrettin Karamazı ve teknik direktör Erol Tok’u da omuzlara aldı. Bir grup taraftar da takımları stadı terkedene dek bekleyerek, mutluluklarını futbolcularla paylaştı. Karşılaşmayı Tarım ve Köyişleri Bakanı Hüsnü Yusuf Gökalp ve Elazığ Bağımsız Milletvekili Mehmet Ağar da izledi.
       
AĞAR: ÇOK MUTLUYUM
       Ağar, karşılaşma sonrasında yaptığı açıklamada, Elazığspor’un 35 yıl süren uzun bir maratonu mutlu sonla tamamladığını belirterek, “Elazığ açısından mükemmel bir olay. Çok mutluyum. Elazığ halkı, lig bitmeden şampiyon oldukları için de bu sevinci doya doya 1 hafta boyunca yaşayacak” dedi.
       
TOK: DAHA İYİ OLACAK
       Teknik direktör Erol Tok ise maç sonrasında yaptığı değerlendirmede, 35 yıllık tarihlerinde ilk kez Birinci Süper Lig’e çıktıkları için mutlu olduklarını vurgulayarak, “Elazığ halkı en iyisine layık. Çok mutluyuz. İleride daha iyi şeyler olacak” diye konuştu.
       
CAVCAV VE YANAL’A TEPKİ
       Karşılaşmayı izlemeye gelen ve Elazığspor’a destek veren bir grup Ankaragücü taraftarı da Gençlerbirliği ile anlaşan teknik direktör Ersun Yanal ve Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav’a tezahüratlarla tepki gösterdi. Taraftarlar, Yanal’a Ankaragücü’nü bıraktığı için tepki gösterirken, başkan Cavcav’a da hakaret dolu sloganlar attı.
       Bu arada protokol tribününde aynı sırada oturan Ankaragücü Kulübü Başkanı Cemal Aydın ve İlhan Cavcav’ın birbirleriyle hiç konuşmadıkları dikkati çekti. Maç sürerken, Ankaragücü taraftarlarıyla Elazığspor taraftarları arasında kısa süren bir gerginlik yaşandı.
       

ELAZIĞ’DA BÜYÜK SENİNÇ
       İkinci Futbol Ligi (A) Kategorisi’nde mücadele eden Elazığspor’un, deplasmanda Şekerspor’u 3-1 yenerek Birinci Süper Lig’e çıkmayı garantilemesi, kenti sevince boğdu. Maçın bitişinin ardından binlerce vatandaş, yaya ve araçlarıyla caddelere çıkarak, kutmalama yapıyor. Yoğun katılım nedeniyle Hürriyet, Cumhuriyet ve Atatürk caddelerinde trafik tıkandı. Sporseverler ellerindeki bayraklarla takmları lehinde gösteriler yapıyor.
       
“35 YILLIK ÖZLEM SONA ERDİ”
       Elazığspor Kulübü Başkanı Hayrettin Karamazı, sezon boyunca çok zorlu maçlar yaptıklarını ve bu maçlarda büyük başarı göstererek, Birinci Süper Ligi’ne çıktıklarını söyledi.
       Deplasmanda yaptıkları maçlarda kendilerini yalnız bırakmayan taraftarlarına teşekkür eden Karamazı, “Birinci Süper Lig’e çıkarak 35 yıllık özlemimizi sona erdirdik. Duygularımızı anlatacak kelime bulamıyorum. 35 yılın sonunda bu mutluluğu yaşadığımız için kendimizi çok şanslı sayıyoruz. Bugüne kadar bizi destekleyen ve yanlız bırakmayan taraftarlara, teknik heyete ve futbolculara teşekkür ediyorum” dedi.

Haber Kaynak NTV

İkinci Futbol Ligi (A) Kategorisi’nde Elazığspor, deplasmanda Şekerspor’u 3-1 yenerek Birinci Süper Lig’e yükselmeyi garantiledi. Elazığspor’un gollerini 18. ve 55. dakikalarda Hüseyin ile 58. dakikada Cem attı. Ev sahibi tek takımın golü ise 22. dakikada İlhan’dan geldi.

İkinci Futbol Ligi (A) Kategorisi`nde mücadele eden Elazığspor`un, deplasmanda Şekerspor`u 3-1 yenerek Birinci Süper Lig`e çıkmayı garantilemesi, kenti sevince boğdu.

Maçın bitişinin ardından binlerce vatandaş, yaya ve araçlarıyla caddelere çıkarak, kutmalama yapıyor. Yoğun katılım nedeniyle Hürriyet, Cumhuriyet ve Atatürk caddelerinde trafik tıkandı. Sporseverler ellerindeki bayraklarla takmları lehinde gösteriler yapıyor.

Elazığspor Kulübü Başkanı Hayrettin Karamazı, A.A muhabirine yaptığı açıklamada, sezon boyunca çok zorlu maçlar yaptıklarını ve bu maçlarda büyük başarı göstererek, Birinci Süper Ligi`ne çıktıklarını söyledi.

Deplasmanda yaptıkları maçlarda kendilerini yalnız bırakmayan taraftarlarına teşekkür eden Karamazı, şöyle konuştu:

``Birinci Süper Lig`e çıkarak 35 yıllık özlemimizi sona erdirdik. Duygularımızı anlatacak kelime bulamıyorum. 35 yılın sonunda bu mutluluğu yaşadığımız için kendimizi çok şanslı sayıyoruz. Bugüne kadar bizi destekleyen ve yanlız bırakmayan taraftarlara, teknik heyete ve futbolculara teşekkür ediyorum.``

Haber Kaynak Ajanspor.com

   

Futbolcular

Büyük Hoca - Erol TOK

 

Futbolcular

Hocamız

 

Copyright © 2001-02 Elazığspor Klübü Site Yayını Elaziz.net